Emekliye 7500 lira ikramiye

Emekliye 7500 lira ikramiye

Emekliye 7500 lira ikramiye

Emekliye 7500 lira ikramiye 

450 bin emekli memur için müjdeli haber Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan geldi.

40 yıl ve üzeri çalışması olan memur emeklisine 30 yıl üzerinden emekli ikramiyesi aldığı için kalan 10 yıla ilişkin ödeme yapılacak.

30 yıldan fazla hizmeti olupta 30 yıl üzerinden ikramiye alan 450 bin memur emeklisi ek ikramiyeleri için başvurulara başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu da bir duyuru yayınlayarak yapılması gereken işlemleri açıkladı. Bu yazımız da konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Düzenlemeden kimler yararlanabilecek?

10 yıldan fazla hizmet süresi olmasına karşın, 30 yıl üzerinden ikramiye almış olanlara, kalan her tam hizmet yılı için ek ikramiye ödenecek.

Örnek vermek gerekir ise;

40 yıl çalışan bir emekliye, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 30 yıl üzerinden ikramiye aldığı için kalan 10 yıl için de ödeme yapılacak.

Vefat eden emekliler için de işlem yapılacak mı?

Vefat edenlerin dul, yetim ya da kanuni varisleri gerekli başvuruda bulunarak ek ikramiyeden faydalanabilecektir.

Başvurular ne zaman sona erecek?

Ek ikramiye için başvurular 27.01.2017 tarihinde başladı. Hak sahipleri ya da vefat eden hak sahiplerinin kanuni varisleri bir yıl içerisinde yani 27.01.2018 tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

Ödemeler ne zaman gerçekleşecek?

BBaşvuru işlemleri gerçekleştikten sonra, emekli ikramiyesinin 7.500 liraya kadar olan kısmı başvuru tarihinden itibaren üç ay içerisinde ödenecek. 7.500 liranın üzerinde ki tutarlar ise, ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak kanunu faiziyle birlikte takip eden yılın aynı ayı içerisinde ödenecek.

Emekliye 7500 lira ikramiye

Cevap

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.